Podpora NBL Landscape Designer 2020

Podpora programu NBL Landscape Designer 2020
Přejít na obsah
Obsahem tohoto webu je podpora pro české a slovenské uživatele programu NBL Landscape Designer 2020.
Program byl uvolněn pro český a slovenský trh 1. září 2020, zpoždění vývoje bylo způsobeno opatřeními proti koronaviru v USA i v Itálii, kde působí firmy, které program vyvíjejí a připravují evropské verze.
Nová verze programu NBL Landscape Designer se dokončuje, na podzim proběhne testování a lokalizace u evropských distributorů. Uvolnění nové verze je plánováno na leden 2023. Nová verze bude využívat nový grafický systémový program. Uživatelé programu mohou podávat návrhy na nové funkce a povely, případně na opravy.

Program vyvíjí od roku 2013 italská firma NBL Software ve spolupráci s americkou firmou Idea Spectrum.

Základní informace o předchozích verzích programu NBL Landscape Designer najdete na původní webové stránce. Je tam i odkaz na stažení instalačního souboru zkušební čtrnáctidenní verze programu NBL Landscape Designer 2016. Po instalaci je možné si nahrát demonstrační projekt, ale je třeba změnit nabízenou cestu /NBL Landscape Designer 2016/Sample Landscapes/ na /NBL Landscape Designer 2016 Trial/Sample Landscapes/.

Dne 9. března 2022 byl doplněn pracovní postup doplnění importovaného 3D modelu bazénu.
Dne 25. dubna byl doplněn pracovní postup pro import vektorových PDF výkresů s využitím programu pCon.planner.

Poslední aktualizace dne 28. června 2022


Formulář pro dotazy:


Kontakt:

Libor Štolc
Na Zástřelu 40
162 00 Praha 6
tel. 724 292 462
email: libor.stolc@pcdesign.cz
Program NBL Landscape Designer 2020 CZ je program pro komplexní tvorbu návrhů, výkresové prováděcí dokumentace, prezentace a kalkulace zahrad a veřejné zeleně.
Jeho nedílnou součástí jsou rozsáhlé knihovny 3D modelů rostlin, 3D modelů reálných výrobků zahradní architektury a reálných materiálů.
Pro vzdělávací organizace je k dispozici zdarma výuková verze (NBL 2018), která je funkčně totožná s předchozí verzí NBL 2018, ale obsahuje na všech mediálních výstupech a na výkresech označení 'Pouze pro výukové účely'.
Distribuce a podpora programu NBL Landscape Designer probíhá v Česku i ve Slovenské republice od roku 2013. Předtím několik let probíhala distribuce a podpora české verze programu Realtime Landscaping Architect. Program NBL Landscape Designer je evropskou verzí programu Realtime Landscaping Architect.

Jednou z firem, která program využívá, je firma ZELENÉ KOLO, která spolupracovala na přípravě 26. dílu seriálu Fachmani televize Prima.
Program NBL Landscape Designer 2020 CZ nahrazuje funkce několika samostatných grafických programů, které se při návrzích zahrad běžně používají. Na grafickém výstupu  projektu jsou všechny potřebné informace pro realizaci zahrady včetně fotorealistických vizualizací a přehledů rostlin.
Při instalaci programu NBL Landscape Designer 2020 se instalují i programy NBL Photo Designer 2020 a NBL Photo Editor 2020.

Funkce programu NBL Photo Designer 2020 je názorně vidět na firemním videu, podrobněji je práce s programem NBL Photo Designer popsána na samostatné stránce.

Na spodním obrázku je výsledný obrázek po doplnění do původního obrázku.
Podpora programu NBL Landscape Designer 2020
Návrat na obsah