Podpora NBL 2018 CZ

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

NBL Landscape Designer 2018 je evropský 3D program pro návrhy zahrad, bazénů a prezentaci projektů s importovanými 3D objekty. Vývoj a distribuci evropským uživatelům zajišťuje italská firma  NBL s.r.l. ve spolupráci s evropskými distributory.

YouTube kanál programu NBL Landscape Designer 2018 CZ

NBL Landscape Designer 2018 CZ
Česká verze programu NBL Landscape Designer 2018 byla dokončena dne 7.prosince 2017. V následující prezentaci je přehled rostlin.
Pro stávající uživatele programu NBL Landscape Designer 2016 CZ je cena licence programu NBL Landscape Designer 2018 CZ pouze 1 000,- Kč bez DPH.
Původní program NBL Landscape Designer 2016 CZ zůstane stále funkční.
Dne 28. prosince byla dokončena školní verze programu. Funkčně je stejná s verzí plnou, pouze se do všech mediálních výstupů doplňuje text "Pouze pro výukové účely"

Dne 12. května 2017 byla doplněna nová stránka s pracovním postupem importu 3D modelů s využitím programu pCon.planner

Prezentace projektů s importovanými 3D objekty

Program NBL Landscape Designer 2018 CZ lze využít i pro vizualizace a tvorbu videí průchodů u projektů sestavených z importovaných 3D modelů staveb umístěných na 2D půdorys až do velikosti 640 x 640 metrů. Půdorys se potom importuje jako 2D výkres ve formátech DWG nebo DXF, případně se použije obrázek z mapového podkladu. Program umí importovat 3D objekty ve formátech SketchUp 2016 (zkušební verze SketchUp 8), které se ukládají do knihovny uživatelských 3D objektů. Jestliže jsou k dispozici 3D objekty ve formátech 3DS nebo IFC, potom se pro převod do formátu SketchUp může použít volně šiřitelný program pCon.planner. Popis s video ukázkami je na dalších stránkách:

1. Import projektu ve formátu SketchUp a tvorba prezentačního videa
2. Odstranění rostlin a nepotřebných 3D objektů z importovaného projektu
3. Doplnění rostlin a 3D objektů do importovaného projektu
4. Tvorba videí průchodů projektem a výstupních fotorealistických obrázků

Instalační soubor zkušební verze je od 15. srpna ke stažení
Zájemci o práci s programem NBL Landscape Designer 2018 CZ si mohou stáhnout instalační soubor zkušební verze programu NBL Landscape Designer 2016 CZ. Soubor má velikost 487 MB.
Součástí instalace je jeden demonstrační projekt pro program NBL Landscape Designer 2016 CZ a jeden demonstrační projekt pro program NBL Photo Designer 2016 CZ.
Další demonstrační projekty budou postupně doplňovány.
Instalační program si stáhnete klepnutím na odkaz
http://pcdesign.cz/downloads/Instalace_NBL_2016_CZ_Trial.exe
Při instalaci programu se vytvoří systémová složka ..\Dokumenty\NBL Landscape Designer 2016\ pro plnou verzi i systémová složka ..\Dokumenty\NBL Landscape Designer 2016 Trial\ pro zkušební verzi. V systémové složce zkušební verze je pouze jedna složka ..\Sample Landscapes\ s demonstračními projekty. Při práci s programem se všechny soubory ukládají do příslušných systémových složek plné verze. Je to proto, aby tyto soubory byly přístupné plnou verzí po její instalaci. Po spuštění zkušební verze a klepnutí na ikonu nahrání demonstračního souboru se objeví prázdná složka a je třeba nastavit složku \NBL Landscape Designer 2016\Trial\Sample Landscapes\. Můžete se podívat na video pracovního postupu při otvírání demo projektů.
Pro plné vyzkoušení je potřeba si stáhnout další dvě knihovny materiálů 2D výplní ploch a 2D symbolů rostlin i další demonstrační projekt na příslušné stránce.
Dále si můžete na vyzkoušet kalkulaci objektů projektu a její převod do tabulky programu MS Excel, další podrobnosti na příslušné stránce.

Instalační soubory plné verze programu NBL Landscape Designer 2018 CZ dokončeny
Dne 11. prosince dokončila firma NBL Software instalační soubory plné verze programu NBL Landscape Designer 2018 CZ.
Kompletní instalace programu (staženi a záznam do systémové složky, spuštění instalačního programu a spuštění instalovaného programu) provádí krátký instalační program, kteří dostanou registrovaní uživatelé programu NBL Landscape Designer 2018 CZ přes www.uschovna.cz po objednání a zaplacení licence programu.
Podrobný popis instalace je stejný jako u programu NBL 2016. Ten je na samostatné stránce.
Zájemci o zakoupení licence programu z řad uživatelů programů RLA 2011/12/13 a NBL 2014/2016 i jako noví uživatelé programu NBL Landscape Designer 2018 CZ již mohou posílat objednávky licencí programů.
Dostanou aktivační kód, pomocí něhož instalovaný program spustí.
Program lze používat na více počítačích, nebot licenci programu lze snadno přenášet na jiný počítač. Podrobný popis je v komentáři k videu na YouTube.

Jednou z největších předností programu NBL Landscape Designer 2016 CZ je možnost instalovat program prakticky na každý počítač s operačním systémem Windows od verze Windows Vista, který je vybaven grafickou kartou s podporou DirectX 11 nebo DirectX 12.

Reference - webové stránky uživatelů programu NBL Landscape Designer 2014/16/18

Dvouhodinová prezentace programu NBL Landscape Designer 2016 CZ se konala v rámci doprovodného programu veletrhu FOR GARDEN 2016 ve čtvrtek 17.3. ve 13.00 hodin.
Přehled novinek programu NBL Landscape Designer 2016 CZ.

Pro zájemce o program NBL Landscape Designer 2018 CZ byly vytvořeny videa a doplněny na YouTube

Program NBL Landscape Designer 2016 je profesionální 3D návrhový program pro tvorbu návrhů zahrad, bazénů veřejné zeleně a veřejných prostor. Umožňuje tvorbu všech výstupních grafických médií, které potřebuje zahradní architekt pro prezentaci, realizaci a kalkulaci projektů. Je velice jednoduchý na používání, a proto je vhodný pro nejširší vrstvy uživatelů. K dispozici je zkušební i výuková verze. Součástí programu je program NBL Photo Designer 2016 pro návrhy na obrázku reálného pozadí a program NBL Photo Editor pro úpravy obrázků.
Program NBL Landscape Designer 2016 přináší zcela novou kvalitu i pracovní postupy do návrhů zahrad. Nahrazuje tři programy - AutoCAD, Sadovnickou projekci a SketchUp. Program NBL Photo Designer 2016 navíc dokáže kvalitní tvorbu návrhů doplňováním obrázků rostlin i 3D modelů do reálných fotografií.
Výuková verze bude po dokončení nabídnuta všem středním a vysokým školám věnujícím se výuce zahradní architecktury v České republice i na Slovensku.

Po klepnutí na obrázek se otevře stránka pro přehrání videí firmy NBL Software

Ukázka práce s demonstračním projektem zkušební verze programu NBL Landscape Designer 2014 CZ

Ukázka výkresu demonstračního projektu


celkový počet návštěv od 3. března 2013

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky